Metodický den ČHS na ledech

Aktualizace 7.1.2013: Metodický den ledolezení ve Víru, který se měl konat během víkendu 12.-13.1. 2013, se z důvodu velmi teplého počasí, při kterém nelze vytvořit podmínky pro lezení v ledu, ruší.

Akce se přesouvá na následující víkend – 19. – 20.1. 2013, za předpokladu, že počasí umožní vytvořit dostatečně silnou vrstvu ledu na skále. Součástí akce již nebude sobotní večerní program. Organizátoři prosí všechny přihlášené, aby do pátku 11.1. napsali, zda mají zájem se akce ve změněném termínu zúčastnit.

Původní informace: Metodická komise ČHS ve spolupráci s Horolezeckým oddílem Vír vás zvou na metodický víkend zaměřený na lezení v ledu. Akce je určena všem zájemcům o lezení v ledu, i těm, kdo s touto horolezeckou disciplínou nemají dosud žádné zkušenosti. Akce je otevřena i pro ty, kdo nejsou členy ČHS. Akce se bude konat dva dny, ale protože metodický program bude po oba dny stejný, doporučujeme jednodenní účast. Setrvat po oba dny však není problém, přespání v ubytovně v obci Vír je předběžně domluveno (vícelůžkové pokoje, individuální rezervace na tel. 737 379 981). Na programu bude nejen metodický výcvik pod vedením lektorů ČHS s následnou možností vyzkoušet si lezení v ledu, ale také představení výrobků firem, které se na tuto oblast zaměřují, a v sobotu večer program – přednáška Marka Holečka, film Pískaři, volná zábava. Účastnický poplatek je 100 Kč pro členy ČHS a 150 Kč pro ostatní. Vstupné na sobotní večerní program (film, přednáška) je 50 Kč. Termín: 12. – 13. ledna 2013. Místo: ledová stěna Vír, cca 7 km od Bystřice nad Pernštejnem.

Odkaz: Český horolezecký svaz – Pozvánka na metodický den ČHS na ledy, Podrobná pozvánka