Nové průvodce tatranských cest

Vyšly dva nové horolezecké průvodce popisující dvě vybrané cesty ve Vysokých Tatrách.

První z vydaných průvodců popisuje cestu Levým vhloubením (také někdy lakonicky nazývaná “Puškáš”) v jižní stěně Kežmarského štítu. Druhý průvodce pak popisuje Häberleinovu cestu v jižní stěně Žabího koně. Jako u ostatních průvodců této edice je cesta velmi přesně popsána, a to včetně nástupu a sestupu. Celý záměr této edice horolezeckých průvodců byl popsán v minulém článku.

Mimo to je nutné ještě upozornit na jistou technickou změnu podoby průvodců v případě platformy Apple Knihy. Pořád se samozřejmě jedná o e-knihy, které lze mít v telefonu během výstupu u sebe, ale někdejší software iBooks Author, ve kterém byly tyto průvodce dříve dělány, již končí a Apple jej neaktualizuje. Hotové e-knihy tak již nejsou jako soubory .ibooks, ale místo toho se jedná o epub3. Na výsledek to velký vliv nemá, pro uživatele iPhonů je vlastně největší změnou to, že místo rozklikávání obrázků pro zvětšení se teď stejného efektu docílí gestem roztahováním prstů. Jinak podoba, skladba a rozsah je stejný, jako tomu bylo dříve.

Průvodce jsou k dispozici na platformě Apple Knihy a pro android na platformě Knihy Play. Cena je mírná (alá zhruba jako cena jedné písničky na iTunes).

Levým vhloubenímHäberlein