Skály ČR

Skály v ČR - aplikace ČHS

Český horolezecký svaz vydal novou aplikaci.

Aplikace Skály ČR je určena pro smartfony, a to jak se systémem iOS, tak pro Android, a slouží k evidenci lezeckých skal, a jejich nalezení v terénu. Jedná se o moderní aplikaci, která skvěle bude plnit svůj účel. Udáje v ní jsou obhospodařovány Českým horolezeckým svazem (ČHS), je zde tedy veliký předpoklad aktuálnosti dat, jako jsou nové prvovýstupy, hnízdění ptactva a jiné ochranářské záležitosti.

Aplikace má řadu dalších funkcionalit, různé módy navigace ke skále, možnost přejít do jiné navigační aplikace, možnost doplnit hned z telefonu fotografie z jednotlivých cest, GPS souřadnice skal a skalních sektorů, možnost přidávat hodnocení cest, anebo pokud se jedná dosud o nezaznamenanou skálu, tak zaslat její souřadnice, udaje o výšce, orientaci skalní stěny vůči světové straně, jaké jištění je zde, atd. atd. Je toho dost, co jsme tady schopni si o skále zjistit.

Samozřejmostí je možnost si vybrané sektory a skály náhrát do telefonu pro případ, že budeme v nějakém místě, kde není signál mobilních operátorů. Aplikace pak začne pracovat v off-line módu. Základní práci s aplikací, především navigaci ke skále, zvládneme i bez připojení k internetu.

Aplikace je ZDARMA a najdete ji v obvyklých obchodech, App Store a Play Store.